На Львівщині двоє дітей потрапили у реанімацію з правцем

На Львівщині вдруге за рік дитина потрапила в реанімацію з інфекційним захворюванням правець. Про це пише НОВИНИ МІСТА ЛЕВА з посиланням на сайт   в якому лікар-епідеміолог обласної інфекційної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст департаменту ЛОДА Наталія Тімко розповідає про дану ситуацію.

«Перший випадок з восьмирічним хлопчиком виявили наприкінці серпня, він катався на велосипеді й поранив великий палець на нозі. Другий п’ятирічний хлопець наступив на цвях і потрапив у реанімацію кілька днів тому, обом ввели спеціальну сироватку. Ми спостерігаємо за їхнім станом, наразі жодних прогнозів не даємо», – розповіла Наталія Тімко.

Обоє хлопців не мали щеплень. Батьки восьмирічного хлопчика, який потрапив у реанімацію у серпні, зараз закликають усіх батьків вакцинувати дітей.

На другий випадок правця на Львівщині відреагувала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Сьогодні вона написала на своїй сторінці у фейсбук, що єдиний вихід для уникнення захворювання – вакцинувати дітей, щоб не наражати їхнє здоров’я та життя на небезпеку.

«Якщо ви не робили щеплення від правця більше 10 років та існує загроза, що рана забруднена – просіть в лікарні зробити позачергову вакцинацію АДП, це вбереже вас від хвороби», – написала Супрун.

Уляна Супрун написала, що зараз у міністерстві працюють над тим, щоб сироватки від рідкісних хвороб були в Україні: створена група із кваліфікованих лікарів-інфекціоністів, епідеміологів, токсикологів та працівників МОЗ. Готують також документи на фінансування держзакупівель епідеміологічному фонду. Поки реагувати на такі випадки і знаходити сироватки  міністерству допомагають волонтери.

За словами головного епідеміолога Львівщини Наталія Тімко, востаннє захворювання на правець було зафіксовано у 2007 році. Тоді його діагностували у чотирьох осіб, двох з яких врятувати не вдалося.

Довідка:

Правець  – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему, викликає тонічні й тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Ураження у більшості випадків закінчується смертю ураженого. В Україні кількість летальних випадків від правця посідає четверте місце (серед інфекційних хвороб) після СНІДу, сказу та мієлоідозу. У світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району